انتقال آب خلیج فارس

انتقال آب خلیج فارس

جناب آقای غریب پور (رییس هیات عامل IMIDRO) خبر داد: نخستین پمپ خط انتقال آب خلیج فارس، با تلاش مهندسان داخلی،  آغاز به کار کرد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی IMIDRO، خداداد غریب پور تصریح کرد: شامگاه جمعه در ساعت ۱۹.۳۰ استارت پمپ ایستگاه شماره سه از خط انتقال آب خلیج فارس (آب دریا ) با موفقیت توسط متخصصان داخلی زده شد.

به گفته وی، مقصد نخستین خط انتقال آب خلیج فارس، شهرستان سیرجان و منطقه گل گهر است و پس از آن وارد سرچشمه ( استان کرمان) و در نهایت به یزد و چادرملو خواهد رسید.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت درباره سیاست های کلان IMIDRO و وزارت صنعت معدن و تجارت مبنی بر تامین آب بخش معدن و صنایع معدنی گفت: این طرح ۹۰۰ کیلومتری، آغازی بر تامین آب از دریای آزاد توسط شرکت های معدنی و صنایع معدنی است و از این رو صیانت از محیط زیست و آب های زمینی جزو اهداف آن است.

انتقال آب خلیج فارس

وی با اعلام اینکه این طرح از نظر طول، میزان دبی و فشار دارای مشخصاتی است که آن را از سایر پروژه های دنیا متمایز می کند، یادآور شد: پروژه فوق در شرایطی در سال جهش تولید در مسیر راه اندازی قرار گرفته که کشورمان از یک سو تحت تحریم های ظالمانه قرار دارد و از سوی دیگر در حال مبارزه با ویروس کرونا است.

بر اساس این گزارش، این خط دارای یازده ایستگاه است که هفت ایستگاه آن تا منطقه گل گهر است. آب خلیج فارس در این پروژه از سطح دریا تا ارتفاع 2400 متری پمپاژ می شود و در ناحیه گل گهر در ارتفاع 1750متری قرار می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست