تکذیب آلوده بودن آب شرب تهران به کرونا

تکذیب آلوده بودن آب شرب تهران به کرونا

تهران- ایرنا– شیوع گسترده کرونا در این روزها سبب شده تا برخی افراد سودجو با ادعاهای مختلف سبب تشویش اذهان عمومی شوند. آنها در تازه ترین فضاسازی خود مدعی شدند که آب شرب تهران به ویروس کرونا آلوده است، موضوعی که با پیگیری های رسانه ها و خبرگزاری ها و با استناد به سخنان محمدرضا احمد نسب قائم مقام شرکت آب و فاضلاب آب تهران معلوم شد که شایعه ای بیش نبوده است.

شایعه

 آلودگی آب شرب تهران به کرونا

پاسخ به شایعه

محمدرضا احمد نسب قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اخباری که مبنی بر آلودگی آب تهران به ویروس کرونا منتشر می‌شود صحت ندارد و با اطمینان می‌گویم که آب شرب تهران به هیچ عنوان به ویروس کرونا آلوده نیست.

وی با بیان اینکه آب تهران یک شبکه دارد که آن هم دارای کلر باقی مانده است، تصریح کرد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی آبی که دارای کلر باقی مانده است به هیچ عنوان جایگاه ویروس کرونا نمی‌شود و این ویروس نمی‌تواند در آبی که دارای کلر است زنده بماند.

شبکه آب تهران به دلیل اینکه دارای کلر باقی مانده است کاملا پاک و عاری از هرگونه ویروس از جمله ویروس کرونا است.در خصوص شبکه فاضلاب نیز باید گفت که پساب فاضلاب به سمت کانال‌های آبیاری و زهکشی برای مصارف کشاورزی هدایت می‌شود. آب تهران از دو طریق منابع زیرزمینی و سطحی تامین می‌شود که ۷۵ درصد این سهم مربوط به آبهای سطحی است به گونه‌ای که آب پشت سدها وارد تصفیه خانه‌ها می‌شود و تصفیه فیزیکی و شیمیایی روی منابع آب صورت می‌گیرد علاوه بر این کلر باقی مانده نیز به آب تزریق و بدین ترتیب آب عاری از هرگونه ویروس می‌شود.

به گفته وی سطح ایستایی آب در چاه‌های تهران بالای ۲۰۰ متر است و پساب فاضلاب در این فاصله نمی‌تواند وارد آب شرب شود اما در جاهایی که سطح آب بالا باشد ممکن است آلودگی ایجاد کند اما در تهران که سطح ایستایی چاه‌ها بالای ۲۰۰ متر است به هیچ عنوان نمی‌تواند محلی برای آلودگی باشد لذا آب تهران پاک و یکی از بهترین آب‌های دنیا است.

او با بیان اینکه آب تهران توسط همکاران در شرکت آبفا تحت کنترل است و در آزمایشگاه‌های مجهز و در حد استانداردهای بین المللی کنترل می‌شود، اظهار کرد: آب تهران استاندداردهای لازم را دارد و با اطمینان و قاطعیت اعلام می‌کنم که آب تهران هیچ مشکلی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست