مصرف بی سابقه آب در 50 سال اخیر

مصرف بی سابقه آب

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در ارتباط زنده با شبکه خبر در خصوص افزایش ۱۳ درصدی مصرف آب در تهران، گفت: متاسفانه طی روز‌های گذشته مصرف آب در تهران افزایش یافته است به طوری که فقط طی ۳ روز  مصرف آب ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

او ادامه داد: در روز گذشته ۶۸۰ میلیون متر مکعب افزایش مصرف آب در تهران گزارش شده است که این میزان به دلیل افزایش زود هنگام فصل گرما و ویروس کرونا بوده است. در خرداد ماه امسال ما بالای ۳۰ میلیون مترمکعب مصرف آب داشته ایم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران  افزود: با شروع ویروس کرونا ما شاهد افزایش بی رویه مصرف آب بودیم به طوری که در فروردین و اردیبهشت امسال از ۱۱ درصد به ۲۵ درصد مصرف آب تغییر پیداکرده است و طی ۳ روز گذشته مصرف آب افزایش بی سابقه‌ای را تجربه کرده است.

بختیاری بیان کرد: تهران تا پیش از این هیچگاه مصرف بالای سه میلیون مترمکعب را در خردادماه تجربه نکرده بود، ولی از ابتدای خردادماه امسال همواره شاهد مصرفی فراتر از سه میلیون مترمکعب هستیم که همین امر باعث شده تمامی سیستم آبفای تهران از جمله تصفیه‌خانه‌ها و چاه‌ها وارد شده و تنش زیادی به شبکه آبرسانی تهران تحمیل شود.

او گفت: تاسیسات آبی در تهران تا حدی نیست که بتوانند مصرف بیش از حد آب را تحمل کنند و باتوجه به این و افزایش مصرف نگران کننده است و اگر مصرف آب به این شکل ادامه پیدا کند دچار مشکل می‌شویم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اضافه کرد: توصیه ما به هموطنان این است ککه در مصرف غیر ضرروری آب صرفه جویی کنند متاسفانه ۲۰ درصد مصرف آب کشور فقط برای شهر تهران است.

بختیاری تصریح کرد: باتوجه به این که در تهران ۵ سد فعال داریم باید صرفه جویی در نظر گرفته شود متاسفانه سیستم انتقال آب در تهران محدود است و با این روند غیر قابل کنترل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست