استفاده ازفناوری‌های پیشرفته برای تصفیه آب‌های غیرمتعارف گسترش می‌یابد

تصفیه آب‌های غیرمتعارف

تهران- ایرنا– سومین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور با هدف توسعه کاربرد فناوری‌های پیشرفته در تصفیه آب‌های غیرمتعارف برای مناطق تحت تنش آبی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  این کنگره به صورت مجازی ۲۳ تا ۲۵ شهریور ١٤٠٠ و با مشارکت کارگروه تخصصی توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، همه فناوران، اساتید و دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان، متخصصان، مدیران و کارشناسان اجرایی و شرکت های فعال می توانند در این کنگره و نمایشگاه شرکت و زمینه تبادل دانش و فناوری در موضوعات کنگره را فراهم کنند.

امروزه به دلیل افزایش مصرف آب آشامیدنی و همچنین کاهش منابع آن در سطح دنیا، نمک زدایی از آب شور به عنوان روشی مهم به منظور تامین آب آشامیدنی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. این موضوع با توجه به قرار گرفتن کشور ما در اقلیم خشک که با بحران کمبود منابع آب روبروست، بسیار حائز اهمیت است.

این رویداد هم با هدف توسعه فناوری‌هایی که می تواند به کاربرد فناوری‌های پیشرفته در تصفیه آب‌های غیرمتعارف برای مناطق تحت تنش آبی کمک کند، برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست