پتروشیمی مبین

تجهیز واحد الکترولایزر آب دریا شرکت پتروشیمی مبین

  • ظرفیت تولید کلر 390 کیلوکلر درساعت
  • ظرفیت آب در گردش 400 هزار مترمکعب در ساعت

شرکت پتروشیمی مبین انرژی خلیج فارس

شرکت پتروشیمی مبین انرژی خلیج فارس به عنوان بزرگترین طرح یوتیلیتی متمرکز کشور است و در نوع خود یکی از بزرگترین پروژه‌های دنیا به شمار می‌آید. از جمله محصولات این شرکت می­ توان به برق و بخار، اکسیژن، نیتروژن، هوای سرویس، هوای ابزار دقیق، آب شیرین، آب بدون املاح، آب سرویس، آب آتش‌نشانی و آب کولینگ، تصفیه پساب‌های صنعتی و بهداشتی، ایستگاه تقلیل فشار گاز، کوره‌های زباله سوز اشاره نمود. در این پتروشیمی آبگیری به ظرفیت 400.000 مترمکعب بر ساعت وجود داشته که وظیفه تولید انواع مختلف آب ها در سایت اول عسلویه برای مجتمع های پتروشیمی را بر عهده دارد. با توجه به وجود چنین وظیفه ­ای نیاز به به روزترین تجهیزات در این واحد احساس می­ شود.

پتروشیمی مبین

واحد کلر پتروشیمی مبین

با توجه به نیاز مبرم پتروشیمی مبین به تعویض و جایگزینی سلول های الکترولایزر آب دریا، مدیران و کارشناسان فنی پتروشیمی مبین پس از چندین ماه بررسی و حمایت تیم تحقیق و توسعه مجموعه آتیه پردازان شریف، تصمیم گرفتند با اعتماد به دانش بومی کشور، سلول­ های الکترولایزر ژاپنی نصب شده در واحد کلر که عمر آنها به پایان رسیده بود را با سلول های الکترولایزر آب دریا ساخته شده در شرکت دانش بنیان آتیه پردازان شریف با برند APCLOR-SW جایگزین کنند. واحد کلر پتروشیمی مبین با ظرفیت 390 کیلوگرم کلر بر ساعت به عنوان بزرگترین واحد کلر در پتروشیمی­ های کشور فعالیت داشته که به طور کامل با سلول های تولید داخل جایگزین شده و به اذعان کارشناسان بهره برداری بعد از گذشت چندین سال همچنان در بالاترین کیفیت، عملکرد مطلوبی دارد.

بر همین اساس در حاشیه نمایشگاه حمایت از تولیدکنندگان داخلی که هلدینگ خلیج فارس در جزیره کیش برگزار نمود ضمن ارائه جدیدترین دستاوردهای مجموعه آتیه پردازان شریف، تفاهنامه همکاری بلند مدت با موضوع تجهیز واحد کلر با سلول های الکترولایزر آب دریا، نیز به امضای مدیران عامل هر دو شرکت رسید.

پتروشیمی مبین
پتروشیمی مبین

پروژه های APCLOR

فهرست