پتروشیمی مروارید

طراحی ، ساخت و نصب (EPC) واحد الکتروکلریناتور شرکت پتروشیمی مروارید

  • ظرفیت واحد 140 کیلوکلر بر ساعت
  • گردش آب 50000 مترمکعب در ساعت

پتروشیمی مروارید از بزرگترين واحدهای الفين كشور با ظرفیت تولید سالانه 500 هزار تن اتیلن می باشد و همچنین با ظرفیت تولید بالای MEG ، دی اتیلن گلایکول(DEG) و نیز تری اتیلن گلایکول (TEG)  به عنوان یکی از مهمترین واحدهای صنعتی کشور شناخته می­ شود.

این مجتمع پتروشیمی برای خنک کاری واحدهای صنعتی خود دارای سیستم یکبارگذر آب دریا بوده، به طوری که آب دریای گرفته شده بعد از گذر از واحد های صنعتی، با افزایش دما به دریا ریخته می­ شود. برای جلوگیری از رشد میکروارگانسیم ­ها و آسیب به تجهیزات داخل سایت، در آب ورودی به پتروشیمی به میزان مشخص ماده گندزدا وارد می­ شود. به دلیل وجود منبع آب دریا، سیستم الکتروکلرینیشن اقتصادی­ ترین روش ممکن برای گندزدایی محسوب می­ شود.

پروژه مروارید

واحد الکتروکلرینیشن پتروشیمی مروارید

بر همین اساس شرکت دانش بنیان آتیه پردازان شریف با بهره ­گیری از متخصصان و دانش فنی خود برای اولین بار در کشور طراحی، نصب، پیش راه اندازی و راه اندازی پلنت تولید هیپوکلریت سدیم را بومی سازی نمود. از جمله ویژگی­ های منحصر به فرد ابن طراحی می ­توان به دریافت آب از نزدیک ساحل و در قسمت کم عمق آب دریا اشاره نمود که دمای آب ورودی بالا بوده و نیاز به طراحی ویژه دارد. همچنین سیستم یکبار گذر آب دریا به دلیل عدم وجود آبگیر دارای پیچیدگی­ هایی در طراحی فرآیندی است. در نهایت این شرکت حجم آب در گردش 50000 مترمکعب بر ساعت در این پتروشیمی را با طراحی پلنت تولید محلول هیپوکلریت سدیم به ظرفیت 140 کیلوگرم کلر بر ساعت مورد گندزدایی قرار داد.

لازم به توضیح است تمام مراحل مطالعات امکان سنجی، طراحی مهندسی، خرید و تامین، لجستیک، تجهیز کارگاه، نصب پلنت، پیش راه ­اندازی، راه ­اندازی کامل بر عهده مجموعه آتیه پردازان شریف با بهره گیری حداکثری از شرکت­ های داخلی بوده است. ارائه خدمات پس از فروش، مشاوره واحد فرایندی، گارانتی تجهیزات، بازدیدهای دوره ای، استقرار کارشناس پشتیبانی در منطقه و… تنها بخشی از خدمات پس از نصب این پلنت در سایت بوده است.

پتروشیمی مروارید

پروژه های APCLOR

فهرست